Δεύτερη νίκη κόντρα στον Παννεαπολικό

Mε μία εξαιρετική εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο , ο Ηφαιστος επικράτησε του Παννεαπολικού με 5-1  στο γήπεδο του Ρέντη.

Οι γηπεδούχοι, του Μπάμπη Σκλάβου , που χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές 11αδες σε κάθε ημίχρονο  έδειξαν καλό πρόσωπο , αλλά σαφέστατα υπάρχουν πολλά περισσότερα κομμάτια βελτίωσης  , μιας και η κούραση και από τις προπονήσεις κάνει ακόμα πιο βαριά τα πόδια.
Από κει και πέρα, το ημίχρονο έκλεισε στο  1-1 με τον  Χρήστο να σκοράρει το γκολ  για την ομάδα μας, που δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες χωρίς όμως οι παίκτες μας να βρουν στόχο.
Στην επανάληψη, η νεανική ενδεκάδα έβγαλε αρκετή ενέργεια στο παιχνίδι και κατάφερε να σκοράρει  τέσσερα γκολ με τους Φλορέα,Σβόλη ,Τσεσμέλογλου και Δρόσο.

Ηφαιστος(Α ημίχρονο) : Γεωργόπουλος-Παπαδάτος-Βαρδής-Γκίλας-Βαρδακώστας-Τζιώτης,Πήττας,Μυλωνάς-Καρακασίδης-Μαναριώτης-Χρήστο

Ηφαιστος(Βημίχρονο): Ντασκαγιάννης-Κοντός-Νικολιάς-Λοκόσης-Κουτσόγιωργας-Σκόνδρας-Φλορέα-Δρόσος-Τσεσμέλογλου-Σβόλης-Σιδηρόπουλος