Νίκη κόντρα στην Αμφιάλη

Πρώτο  φιλικό και πρώτη νίκη για τον Ηφαιστο που επικράτησε, στο γήπεδο των Σιταποθηκών, με 2-1 της ισχυρής Αμφιάλης.

Ο Μπάμπης Σκλάβος, χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες θέλοντας να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα, εν όψει της σεζόν που  έρχεται.
Με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 1-0 υπέρ των αντιπάλων μας, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηφαιστος, ανέτρεψε την κατάσταση.
Με γκολ του Καρακασίδη και εκτέλεση φάουλ απο τα 30 μέτρα και τη μπάλα να πηγαίνει στην άλλη γωνία έγινε το 1-1, ενώ ο υπο δοκιμήν Σβόλης με κοντινό πλασέ έκανε το 2-1.

Ηφαιστος: Γεωργόπουλος,Κοντός,Βαρδής,Λοκόσι,Τζιώτης,Πίττας,Σκόνδρας,Χρήστο,Τσεσμέλογλου,Μυλωνάς,Γκιλας.

Στην επανάληψη μπήκαν οι: Ντασκαγιαννης,Μακρής,Κουτσόγιωργας,Χουχούλης,Παπαδάτος,Καρακασίδης Σβόλης,Δρόσος,Μαναριώτης,Νικολιάς,Μεταξάς
"Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της ομάδας κος Μπάμπης Σκλάβος τόνισε: " Τα φιλικά είναι για να βγαίνουν συμπεράσματα και για αυτό γίνονται στο ξεκίνημα της σεζόν. Τα πόδια είναι ακόμα βαριά ,ωστόσο είδα κάποια πράγματα που ζητάω στις προπονήσεις να βγαίνουν. Κάνουμε πολύ καλή δουλειά, έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου και συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά. Χαμηλά το κεφάλι και προσήλωση στο στόχο.